Gdzie znajdą zastosowanie słoiki plastikowe?
Słoiki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników domowych przetworów, ale i producentów żywności, kosmetyków i farmaceutyków. To szczelne opakowania o szerokim zastosowaniu występujące w wielu wariantach, różniących się między sobą przede wszystkim rozmiarem oraz rodzajem tworzywa, z którego są wykonane.
Lżejsze i nietłukące się opakowania z plastiku
W wersji klasycznej słoiki wykonywane są oczywiście ze szkła. Coraz więcej jednak osób wymienia je na rzecz praktycznych opakowań z tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie do szklanych słoików ich plastikowe odpowiedniki są znacznie lżejsze, a ich użytkowanie jest łatwiejsze. W ich przypadku nie zachodzi także obawa, że stłuczemy słoik oraz że tworzywo wyrządzi komuś krzywdę. Plastikowe słoiki są również wytrzymałe i nie wpływają na właściwości przechowywanych w nich produktów.
Do użytku domowego
To właśnie m.in. dlatego po słoiki z plastiku sięgają m.in. miłośnicy przygotowywania domowych przetworów – piklowanych ogórków, konfitur czy kiszonek. Pojemniki z tworzywa sztucznego są lżejsze, dzięki czemu ich przechowywanie nie jest tak problematyczne. Plastikowe słoiki i słoiczki to jednak przede wszystkim domena zakładów produkujących żywność czy kosmetyki na większą skalę.
Słoiki na kremy i produkty spożywcze
Producenci produktów spożywczych oraz farmaceutycznych, chemicznych czy kosmetycznych już dawno temu dostrzegli, ale i docenili zalety oraz uniwersalność opakowań z tworzywa sztucznego, które z łatwością można dostosować do typu produkcji oraz rodzaju zabezpieczanego artykułu. Słoiki plastikowe robią furorę m.in. wśród producentów kremów pielęgnacyjnych – w tym przypadku najlepiej sprawdzają się niewielkie zakręcane pojemniki. Opakowania są także wykorzystywane z powodzeniem do przechowywania sypkich produktów, takich jak proszek czy kasze, a także pastylek i suplementów diety.
Trwałe i szczelne dobrze chronią zawartość pojemnika
Słoiki z tworzywa sztucznego są niezwykle szczelne i znakomicie chronią zawartość pojemnika przed wydostaniem się na zewnątrz. Plastik zabezpiecza także zawartość opakowania przed uszkodzeniem mechanicznym, ułatwia transport i magazynowanie produktów. Wielką zaletą plastikowych pojemników jest również to, że można im nadać dowolny kształt oraz że występują w wielu rozmiarach, które można łatwo dostosować do potrzeb. Używane do ich produkcji tworzywo nie jest szkodliwe dla zdrowia.
Plastikowe słoiki – to się opłaca!
Nie bez znaczenia dla producentów żywności czy kosmetyków pozostaje także aspekt ekonomiczny i finansowy. Plastikowe słoiki można również wyprodukować i dostarczyć szybciej niż ich szklane odpowiedniki. Są także tańsze i łatwiejsze w transporcie niż tradycyjne wyroby ze szkła. To wszystko składa się na ogromną popularność wyrobów z tworzywa sztucznego.